ul. Mościckiego 12
87 442 22 96 kontakt@swretro.elk.pl
Stwórz swój własny inteligentny dom!

Inteligentne domy – integracja i kontrola

obsługa inteligentengo domuDzięki zastosowaniu zintegrowanego systemu sterowania możliwe jest bardzo proste kontrolowanie wielu różnych urządzeń znajdujących się w danym domu. Główną zaletą tego typu systemów jest to, że do absolutnego minimum ograniczają one czynności jakie musimy wykonywać w związku z obsługą systemów audiowizualnych czy innych, powiązanych z nimi – na przykład oświetlenia, klimatyzacji, rolet czy żaluzji w oknach. Na odległość możemy nawet sterować systemem nawadniania trawnika czy fontanną ogrodową.

Sama obsługa takich systemów jest bardzo prosta i intuicyjna. Wszystko odbywa się za pośrednictwem niewielkiego ekranu dotykowego służącego do sterowania poszczególnymi funkcjami. Jest on wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny, który znacznie ułatwia nam to zadanie. Wystarczy jedynie dotknąć odpowiedni punkt na takim ekranie aby od razu uruchomić całą sekwencję czynności lub też otrzymać dostęp do funkcji poszczególnych urządzeń w naszym domu. Można w taki sposób na przykład uruchomić projektor, opuścić w dół zwinięty wcześniej ekran, zmniejszyć intensywność światła i wprowadzić w taki sposób w sali kinowej ciekawy klimat czy też uruchomić film zapisany na dysku komputera.

Obecnie takie systemy projektowane są przy pełnym uwzględnieniu wszystkich indywidualnych potrzeb danego klienta. Bierze się przy tym pod uwagę również i to, jak wiele różnych urządzeń zamontowanych jest w jego domu. Takie systemy mogą być stosowane w domach jednorodzinnych, choć oczywiście będą fantastyczną propozycją również w wielu innych miejscach, jak sale konferencyjne czy kinowe – w każdym przypadku znacznie zwiększają one ich funkcjonalność.