ul. Mościckiego 12
87 442 22 96 kontakt@swretro.elk.pl
Stwórz swój własny inteligentny dom!

Multiroom – stwórz domowe centrum rozrywki

muzyka w całym domuZdecydowanie się na system inteligentnego domu pozwoli nam na naprawdę ogromne zwiększenie poziomu swojego komfortu w życiu codziennym, i to w wielu różnych kwestiach – nie tylko tych związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem domowników. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy obecnie tworzyć prawdziwe, domowe centra rozrywki. Za ich pomocą w prosty sposób będziemy zarządzali internetem, muzyką czy telewizją dosłownie w całym domu. Pod słowem "multiroom" kryje się system pozwalający na rozprowadzanie dźwięków i obrazów do wielu różnych urządzeń rozmieszczonych po całym domu. Dzięki zastosowaniu u siebie takiego multiroomu będziemy mogli słuchać zupełnie innej muzyki w każdym pomieszczeniu w swoim domu. Co bardzo ważne, nie będziemy musieli w tym celu kupować osobnych odtwarzaczy i innych urządzeń tego typu do wszystkich wnętrz.

Oprócz tego w jednostce centralnej naszego multiroomu będziemy mogli zarchiwizować wszystkie zbiory naszej ulubionej muzyki czy filmów; potem mamy do nich dostęp z praktycznie każdego miejsca w swoim domu. To samo dotyczy się zresztą filmów, zwłaszcza jeżeli posiadamy w domu kilka telewizorów. Za pomocą jednego pilota można sprawić, że w salonie będziemy w spokoju oglądali film, podczas gdy dzieci w swoim pokoju będą cieszyły się ulubionymi bajkami. Co więcej, taki system można zintegrować z prawdziwym kinem domowym, wyposażonym w projektor oraz ekran. Po zakończeniu seansu ekran automatycznie chowa się w suficie, co samo w sobie robi niemałe wrażenie.

Zresztą, multiroom pod wieloma innymi względami oznacza sporą oszczędność miejsca. Na przykład, zamiast wielkich i rzucających się w oczy kolumn zwykle stosuje się tutaj dyskretnie ukryte – chociażby wbudowane w sufit – głośniki. Najważniejszym elementem całego tego systemu jest jednostka centralna, bardzo ważne jest również źródło w którym przechowywane są wszystkie nasze zasoby. Zwykle jest to specjalny serwer na którym możemy przechowywać bogaty zbiór filmów lub plików z muzyką.